Freerunpark onder de Utrechtsebrug in Amsterdam

Onder de Utrechtsebrug bij het Martin Luther Kingpark in Amsterdam is een nieuw freerunpark gerealiseerd. Het park is ontworpen door Guido Schuurman en bestaat uit robuuste betonelementen in verschillende vormen en hoogtes, bedoeld om te klimmen, springen, balanceren en vloeiend door te bewegen.

Uitdagend ontwerp voor dagelijks gebruik

Het ontwerp is opgebouwd als een trainingsroute: afwisselende hoogtes, hoeken en afstanden zorgen ervoor dat sporters verschillende lijnen kunnen kiezen en hun eigen niveau kunnen opbouwen. De betonelementen zijn gekozen voor intensief gebruik in de openbare ruimte en sluiten goed aan bij de dynamiek van urban sport.

Meerwaarde voor de openbare ruimte

Met dit freerunpark krijgt de plek onder de brug een duidelijke functie: een uitnodigende sportlocatie waar beweging en ontmoeting samenkomen. Het resultaat is een actiever gebruikt deel van de openbare ruimte, met een inrichting die zowel sportief als stedenbouwkundig bijdraagt aan de leefbaarheid.

Urban sport integreren in uw gemeente of project

Wilt u urban sport slim inpassen in een park, onder een viaduct of in een buurtontwikkeling? Wij denken graag met u mee over:

  • locatie en ruimtelijke inpassing
  • doelgroep en gewenste moeilijkheidsgraad
  • routing en opstelling (lijnen, hoogtes, afstanden)
  • materiaalkeuzes en beheer in de openbare ruimte

Neem contact met ons op voor een verkenning of een voorstel op maat.

Slim. samen. maatwerk

Iedereen in beweging met onze sportfaciliteiten